Léto v Irsku/Summer in Ireland

30. srpna 2014 v 18:36 | Paja |  Irsko / Ireland
Po příletu mě čekala moje rodinka na nádraží a hurá do nového domova. Děti byly unavené (Aby ne, bylo 23:15 místího času) a za debaty jaká byla cesta jsem měla namířeno do nového pro mě ještě neznámého světa. Po příjezdu mi byl představen zbytek rodiny, pejsek a provedení domem, abych věděla co kde najdu.

Rodinka tady je naprosto úžasná a děti vychovaný. Netvrdím, že je to snadné, ale zvládnout se to dá. Pouze začátky byly těžký. Nejmladší zkoušel, co si může dovolit, tak jsem z toho byla hotová. Naštěstí po 14 dnech tyto únavy ustaly a už mám možnost vše řešit jinak, tzn. domluvou. Během této doby jsem se dostala i do rutiny, zjistila co a jak dělat. Byla to i doba, kdy jsem myslela, že se otočím a pojedu domů. Přeto jsem to zvládla a jsem tu stále.

Connor PassNa to, že jsem tu byla zatím jen v létě, tak jsem se už dost nacestovala, poznala pár lidiček a začala plánovat další výlety. Tady kde bydlím se pravidelně konají meetingy, takže je snadnější najít přátele. Ale abych řekla pravdu, vedou tu španělky a němky. Ostatních národností je tu pomálu. A věc u které jsem překvapená, dost lidí tu mluví středně pokročilou angličtunou když přijede. Ani nevím, kde je ta doba, co byl někdo rád říci " I`m Pavla and I`m from Czech Republic".

Pokud jde o Iry a Irsko, tak si nemohu stěžovat. Nádherná země s mnoha místama, která stojí za podívání a přátelskost lidí. Kamkoliv se podívám - úsměvy. V autobuse se zdraví a děkuje při odchodu. V obchodech usmívající se personál. Nedá se to srovnávat s ČR. Jsme na tom jinak a v tomhle oproti jiným zemím ještě zaostáváme. Ale kdo ví, třeba cestovatelské duše přinesou do čech úsměv.

Blarney


Z cestování už jsem se byla podívat v Killarney, Tralee, Dingle, Kinsale, Blarney castle, Connor Pass.. A další místa jsou na mém seznamu, tak uvidím, co v září stihnu. Bohužel už přichází podzim a začíná tu více pršet.

Blarney


Kinsale


Killarney National Park
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | Web | 30. srpna 2014 v 18:45 | Reagovat

Moc hezké fotky! :)

2 Paja Paja | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 23:50 | Reagovat

Děkuji! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama