2nd month in Ireland

19. září 2014 v 14:24 | Paja |  Irsko / Ireland
Kdo by to byl řekl, že čas poletí jako voda? Dnes 19.9. jsem tu oficiálně 2 měsíc, kdy jsem spatřil Irsko a přijela do Corku, kde jsem se poprvé setkala se svojí rodinkou a dětma. Ten čas tu letí jako blázen. Nikdy bych neřekla, že já a děti půjde dohromady.. A ještě na tak dlouho. Tímto stylem můj rok uteče, ani nebudu vědět jak.

Pokud jde o moji angličtinu, zatím nepociťuji velké pokroky. Jen pár frází, které jsou tipické pro Irsko. Takže jak je vidět, bez školy se tu neobejdu. Hoky mi jednu doporučily, kam samy chodí a stoji 130€ na měsíc a lekce jsou 2x týdne. Uhhh.. Ty ceny mě ničí .. Kde je ta doba, kdy mi přilo 3300 kč na pul roku hodně. Tady se měřítka pěkně rychle mění, pokud jde o ceny.

Začla jsem i zvažovat zkoušku FCE, kde kurz stojí 360€ na 3 měsíce 2x týdně + 40€ učebnice + 170€ zkouška. To si musím nechat projít hlavou. Není to nejlevnější.

Irové jsou velmi nápomocní a vstřícný. Jak je Cork menší město, vládne tu domácí a přátelská atmosféra. Takový klidný Irský život beze spěchu a stresu.

Své "výročí" bude završeno zítřejším Výletem na Cliff of Moher. Prý je to to nej z Irska, tak jsem zvědavá. Dneska nám tu prší, tak snad se to do zítra umoudří. :)

Všem přeji zdárné završení týdne! Mě končí dopolední siesta a hurá vyzvedávat děti ze školy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama