Další týden a Cobh

15. září 2014 v 13:33 | Paja |  Irsko / Ireland
Minulý týden vypadal celkem dobře.. krom menšího hektičtějšího pondělí byli dětičky hodný. Rutina pokračuje jako první týden a dny ubíhají. Postupně i zjišťuji, že musím dodržovat "pravidla" a rutinu dětí. Jakmile totiž jednou "jsem hodná" a udělám to za ně, tak příště se to neobejde bez keců o tom, že mají něco jiného na práci. Takže už nikdy víc.. :D

Tento týden jsem si i našla čas jet do města a mít sraz. Krásná změna ode dne s dětmi a sezením doma a "vyvětrání se". Konečně se s holkama domlouváme na příští víkend, kdy plánujeme výlet do Cliff of Moher aasi i Galway .. Těším se! Hlavně aby nám počasí přálo. :)

V sobotu jsem vyrazila na nákupy s Ivčou do města. Musím říct, byla jsem uťapkaná, ale úlovky za to stály. Po přelidněných obchodech byla zasloužená odměna, což pro mě byla káva. :D

Chvíli předtím, než jsem nastoupila do autubusu mi napsal hostdad, že má předchůdkyně Ana přijde na večeři a ráda by mě poznala. Přiznám se, první momen nervozita, ale už jsem si s ní psala, co jsem tady.. Tak vzhůru za osobním poznáním.
Jakmile jsem dorazila, už tu byla a hrála si s malým na trampolíně. Já pokecala s rodiči a pak jsem se ukázala. Malý nás představil a bez problémů jsme se začaly bavit. Ptala se mě, jak se mi to líbí, co děti a tak. Dala mi nějaké rady. Chtěla společnou fotku nás dvou s dětma, tak níže můžete posoudit výsledek.


Neděle byla tentokrát ve znamění výletu do Cobh, které je známé tím, že zde měl poslední zastávku Titanic než se potopil.Také tu jsou náležité známky vzácnosti tohoto místa. Všude po městě byly památníky či loga Titaniku a jeho výročí.Je to malé městečko s 2 muzeí o Titanicu, krásným parkem, kde jsem s holkama měla sváču, při které jsme sledovali lidi "rybařit" kraby z moře. Celkem zajímavá podívaná, ale zkusit to žádá velkou trpělivost. Někdo již měl kraba, ale než ho vytáhl k sobě nahoru, krab se pustil a chytání mohlo začít nanovo.
Po jídle jsme se šly podívat k moři, kde nebyla přímo pláž, tak bylo třeba přelézt plot a horolezčit po "skále" směrem k moři. Musím říct, pěkný zážitek.Ve městě jsme měli tu čest s katedrálou, která nabádala k focení, tak jako správné "turistky" jsme si udělaly fotografie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama