Školní docházka započala

1. září 2014 v 21:13 | Paja |  Irsko / Ireland
Minulý týden, musím říct "konečně", začala dětem škola. Ne, že bych je neměla ráda, ale přecejen budu mít více volna. Komu by se to nelíbilo, když "plat" budu mít stejný, jako v létě. :)

Moje host mom měla celý týden dovolenou, to pro mě znamenalo 2 dny volna navíc, kde jsem měla čas relaxovat, či jen studovat .. A některá dopoledně jsem pomáhala s uklidem. HM doma měla výhodu, nemusela jsem řešit konflikty dětí, ale zase byli o dost hlučnější a zlobivější, než když jsou jen se mnou ..

Hned na úvodu týdne mě s HM (Host mom) čekal nelehký úkol uklidit dětský play room.. Celé léto se neuklízel, tak si dokážete představit, jak vypadal .. Zabralo nám to společnýma silama celkem něco kolem 4 hodin.. Pak jsem měla padla. Vypomohla jsem už jen s odvozem dětí na gymnastiku .. Musím říci, že řízení je v tomto směru relax.. :)

Ostatní dny utíkaly jako voda.. Pokud jde o první den ve škole, nečekala jsem, že mě to tolik dojme, ale dojalo. Bylo hezké vidět těšící se děti do školy, jak skotačí a vzájemně se perou. Tady mají stejně jako v Anglii uniformy a školy jsou buď dívčí nebo chlapecké. Je to úplně jiné než u nás v ČR. Má to svůj půvab.

Pokud jde o vyzvedávání dětí, je to celkem bojovka, všechny jsou vypuštěny ve stejnou dobu a vládne chaos. Takže nezbývá, než se pomalu a strategicky blížit ke vchodu a doufat, že svého svěřence neminu. K mému štěstí čeká u výlezu, kde si ho vyzvednu a míříme zpět, kde cestou nabíráme starší dítko.

Po návratu vládne chaos, který je třeba organizovat. Dětem jídlo, udělat úkoly (naštěstí první týden žádný neměli) a chvíle odpočinku a her, než se jede na gymnastiku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama