První školní týden završen oslavou

10. září 2014 v 13:18 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak mám za sebou první školní týden v mé režii. Abych řekla pravdu, nebylo to tak strašné, jak jsem na první pohled čekala. Tím, že mě děti již respektují a mají rády, je lehčí spolupráce.

Tak anych upřesnila jak to probíhá. Ráno děti budí rodiče (za to jsem ráda,když občas slyším, jak se jim nechce), ženou je oblést a na snídani. Má úloha tkvý pouze v přípravě lunchboxů a vodění do škol. Ráno je to doslovný chaos. Všichni všude lítají sem a tam. Jakmile rodiče odjíždějí, berou nejstarší holčinu a mě zůstávají 2 mladší děti. 5 minut po jejich odjezdu bereme okruh holčičí školy a poté klučičí. Celý okruh i s mým návratem zpět domů normální chůží máme do 30 minut zvládnutý.

Po návratu mě čekají lehčí domácí práce od vysávání, uklid koupelny a vytření po pověšení prádla a zapnutí a uklizení myčky na nádobí. Zabere mi to max. 1 hodinu denně. Snažím se vše udělat do středy, abych měla konec týdne volno a nemusela dělat nic, když se mi nebude chtít. :)

Mladší děti vyzvedávám v 14:30, tzn. chvíli před vyrážím pro kluka a holka nám jde naproti. Bohužel se neumím rozdvojit a mladší potřebuje víc dohledu. Rutina probíhá stejně, vyndat lunchboxy, najíst, udělat ukoly a až pak zábava. Naštěstí jsou naučený až na občasnou konverzaci, že první úkoly vše probíhá hladce. Poté přichází domů nejstarší. S tou platí stejná pravidla. Celkově to vychází, že máme tak 1,5 hodiny nez musíme sednout do auta a jet na gymnastiku. Cesta tam a zpět zabere 40 - 60 minut dle provozu. Dorazím s malým domů a chvíli na to dorazí rodiče.

Musím uznat, školní rok je jednodušší. Jak toho je víc, tak čas neuvěřitelně utíká. Večery jsou pak v mé režii.

V pátek jsem měla menší oslavu svých narozenin. Začalo se v pubu, kde už jsem byla. Bohužel tentokrát žádná živá muzika, no neva. Sešlo se nás 5, kde jsme se kolem 11 přesunuly na druhé místo, kde to bylo více taneční a taky narváno. Lidi se prostřídaly a my tu byly až do 2 ráno, odešly jsme těsně před zavřením a vyhnuly se tak návalu.

S holkama jsme si vzaly taxi a cesta domů každou vyšla na 4€. Krása, když za jednu cestu busem dám 1,90€. :)
Sobotu jsem měla klidnou. Rodinka odjela na víkend pryč, takže ticho v celém domě. Nezvyk. Měla jsem menší procházku do města, ale jinak jsem měla líný den.

Pokud jde o neděli, tak dorazila další nová češka, které jsem na první její víkend tady ukázala město. Musím říct, i počasí nám přálo. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama