Dublin

5. listopadu 2014 v 13:04 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak jak je patrné o posledním říjnovém víkendu před Haloweenem jsem byla na výletě v Dublinu. Cesta byla dlouhá 3 hodiny autobusem, kam jsme se málem nevešly. Trochu talenti jsme spoléhaly, že autobus nebude tak plný. Mno nic, měly jsme štěstí a byl přistaven ještě jeden autobus, který už byl poloprázdný a mohly jsme se roztáhnout na dvě sedadla. Cesta mi utekla, jelikož jsem dospávala. Den před výletem jsem dostala nečekaně večer hlídaní a výměnou za odvoz ráno autem na zastávku jsem souhlasila. Takže bylo třeba doplnit síly.

Do Dublinu jsme dorazily kolem hodiny a počkaly na druhý autobus se Španělkami, se kterými jsme jely. Pro příště poučení, nevýletit s více jak 2 - 3. Protože první zastávka vede směr hostel nebo na kafe.. A to bez nemenší procházky po památkách. Takže hned v začátku odpojení s každá skupinka si šla vlastní cestou.

Nezdá se to, ale Dublin se dosti podobá Praze. Plno turistů v ulicích, autobusy všemi směry a tramvaj, kterou jsem neviděla ani nepamatuji. Jako správné turistky jsme měly mapku a nachodily kilometry jen proto, že se odbočilo špatným směrem a bylo třeba se vrátit nebo dojít. Z památek byla několikahodinová tůre, kde už jsme neměly energii a bylo třeba něco za chůze skousnout a chvíli posedět.. Konečně po více jak 5 hodinách v centru města byl zasloužený odpočinek v podobě večeře. Ani jsme se nezmohly na slovo a jen tiše jedly a odhodlávaly se dojít do hostelu a nabrat sílu na večer.

Hostel se nacházel 15 minut chůze od centra což byla bomba. Žádné omezení. Na pokoji jsme byly s dalšíma 6 holkama. Zbytečné věci se nechaly na pokoji a šlo se do společenské místnosti na WIFI. Po hodince jsme usoudily, že půjdeme na noční město. Ve dveřích jsme potkaly španělky, kde se k nám jedna z nich přidala na noční procházku městem. Musím říct, noční města mají své kouzlo. Dublin ve dne nic moc, ale noční? Všude světla! Nestačila jsem se divit ..


Po procházce jsme na sebe hodily pyžama a usnuly ani nevěděly jak. Ani nás netrápilo, že holky v pokoji svítí.

Ráno budíček hlásil 8 a hurá doprojít co se nestihlo. Co Vám budu povídat, z postele se mi zaboha nechtělo. A ještě jsem měla horní postel, tak byl téměř nadlidský úkol jít dolů. Ale po chvíli se mi to zdárně podařilo. Nasnídaly jsme se ve společenské místnosti a rozloučily se s holkama. Protože po snídani jít první na kafe? Ne, díky. První jít ven a za odměnu kávička.

Už nám toho moc nechybělo, tak sem se konečně dostala do Starbucks, který mi v Corku chybí. Ta káva byla slast. S Ivčou se zašlo do pár obchůdků, posedělo a šlo se na bus. Opět zase nával (co bychom čekaly u prodlouženého víkendu, že) a čekaly jsme, až přijdou rezervace přes net a pak šly Ti co měly zpáteční lístky koupené u řidiče. Naštěstí jsme se vešly, ale každá jsme seděla úplně někde jinde..

Po 3 hodinách jízdy bylo krásné vidět Cork a představa odpočinku byla luxusní. Taky to byl náročný víkend, ale výlet jsem si samozřejmě užila. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama