Leden 2015

To Renato

26. ledna 2015 v 13:17 | Paja |  Irsko / Ireland
Tento článek je věnován mému nejdražšímu. Omlouvám se, ale článek bude napsán v angličtině. Taktéž se omlouvám za chyby v angličtině. Snažím se pilovat a ještě to není dokonalé. :)

To u Renato..

I've known u since november and I can say u r the best thing for me. U r gift for me and I'm so happy I share time with u here in our Cork. It was the best 2 months ever and u made days special. Full of fun and understanding to each other. Thank u fucking much chat u tought me. Yeah .. And I've never forgotten conversation classes. Lol .. But u know .. one day I'll understand properly. kkk

Your support and good mood is to important to me. U prout of me and I prout of u. U tought me many things u know that. And I try to be good studend.. but u know .. Probably I'm not open minded properly. :P Haha .. Maybe nearly it the future I'll be. kkkkkk

I've never forgotten our first trip together to Rome. For me it was pleasure .. your company, just exploring city with u, talk. It was the best. Quick desicion and suddendly let's go to Rome. I loved it! Since Rome I know we can travel everywhere and we will enjoy e lot. For me the best trip ever with u. Love u.

I remember u every single day and I believe you've never forgotten to me. I feel connection between us when we met first time. Our anniversary - Halloween. U and your red eyes. lol

Thank u for that gift - u r my gift Renatinho. So important to me and close to my heart. Some people dont understand this connection but I don't mind. I know what I feel. ♥

My last days with u were the best but the other side so difficult because I knew u will leave. But I enjoyed as much as possible. Thank u!

Our goodbye means see u soon! Because I want to go to Brasil and stay here with u. U can show me your country and we will have a lot of fun together!

And don't forget I'll show u my Prague, my city. It's next stop in Europe.

Love u and I miss u every day what u left Cork. U can't imagine how much my love. I try find way to go on but it's so difficult. But keep in touch it' heps me a lot.

Thank u fucking much my dear! I will follow my dreams and we will meet again! Soon! Eu amo voce Renatinho. I don't have words to say how important u r. But I know u know it. My buddy can't wait future by your side... ♥

Saudades meu Renatinho. Eu amo voce. So fucking much. Kisses ♥


Our the best pic ♥Vaticano, Italy, December 2014
Our music


Nesnáším loučení

26. ledna 2015 v 10:47 | Paja |  Irsko / Ireland
Tento další článek věnuji lidem, se kterýma jsem se musela za poslední měsíc rozloučit. A musím říct, loučení nejsou snadná. Je to ta nejhorší věc, která může cestovatele potkat a nikdy o ní nemluví. Ne aspoň veřejně. Vždy se vzpomíná na to hezké.


První k rozloučení byla Češka Šárka, spřízněná duše se stejným snem. Trávily jsme dny v Douglas, kde jsme mohly probrat strasti a to jak můžeme jít za svým snem. Aneb, jen slabí se vzdá.

Další následovala moje drahá Španělka Bea, musím říct, chybí mi. Viděly jsme se denně před školou, když jsme čekaly na dítko, jak bude končit. Takže takové to slunce během pracovního dne. A pak občasný večerní posezení nebo páááárty..

Po novém roce odjížděl první Brazilec, kterého jsem poznala byl Kleiton, trávila jsem s ním čas, když jsem byla s Renato, společné vaření, procházky.

O nějaký ten den odjela Brazilka Mariana, také pozitivní človíček, který mě učil portugalštinu, pokecala a vždy byla pozitivně naladěna. Neměly jsme možnost výletit, ale tady v Corku jsme byly na nejedné party.

A poslední mě opustil můj nejdražší Brazilec Renato. To jak moc mě jeho odjezd vzal ani nebudu popisovat- Poslední 2 měsíce jsem trávila s ním, o víkendu u něj přespávala. Takže jsem si konečně připadala jako někdo nezávislý, kdo si užívá, kdo není aupair, ale student či pracant. Ukázal mi mnoho nádherných míst tady v Corku o kterých jsem ani neměla tušení. Prostě to moje zlato, se kterým jsem si sedla od prvního okamžiku a užívali jsme si srandu, výlet v Římě. Jeho odjezd mě vzal a hledám se, jak tu pokračovat bez něj. Snažím si držet motivaci našetřit a odjet za ním. Následující článek bude věnován jemu, ale bude psán v angličtině.


Miss u my friends! I love u!


Poohlédnutí se za rokem 2014

25. ledna 2015 v 22:05 | Paja |  O mě / About me
Tento další článek bych ráda věnovala tomu co mi rok 2014 dal a vzal.

Když si zavzpomínám na začátek roku, ta to vypadalo na další rok v práci, bez akce. Max plánovaná dovolená do Brazílie. Takové to slunce nad následujícím rokem. Dále už jsem jiné vyhlídky neměla, než chodit z práce do práce a nemít skoro čas jít s kamarády ven. Nu co, vybrala jsem si šetři na dovolenou, tak co mi zbylo.
Díky mé dovolené v Brazílii jsem poprvé zjistila, jaké je to lítání v letadla, být odkázaná pouze sama na sebe v cizí zemi, či dokonce na jiném kontinentě a to vše s mojí doufajíc dostatečnou angličtinou. Dovolená mi dala zkušenost do života, přátele k nezaplacení a novou vášeň, kterou jsem zde našla. Brazílii jsem si totiž úplně zamilovala a chci se tam vrátit. To musí být osud.
Po návratu z dovolené se stala nenadálá věc a tou bylo propouštění v práci. Ano, po dovolené nic moc, ale ukázalo mi to směr, vycestovat. Takže jsem jela na zkušenou do Manchesteru, kde to bohužel nedopadlo dle přestav. Ale když se zpětně zamyslím, jsem ráda, kdybych tam zůstala, nestane se můj rok tolik nezapomenutelný. Ani jsem se v tom městě necítila "doma".
Našla jsem si skvělou rodinku v Irsku v Corku, kde jsem člen rodiny a mohu říci, tato rodina je můj druhý domov, druhá rodina. Díky ní si svůj pobyt zde užívám. Vím, že některé holky nemají štěstí na rodinu, ale já jsem to štěstí měla a díky za to.
Zde v Corku jsem poznala přátele na celý život, češky, španělky, brazilce,.. Je tu plno národností a jsem moc ráda za to, že s nima mohu sdílet chvíle tady.
Největší dárek pro mě je brazilec, kterého jsem bohužel nepoznala dříve, zato jsme toho za dobu co se známe zažili tolik, že to ani nedokážu popsat. Vím, že tohle je svazek na celý život. A je mi v tuto chvíli jedno, jak daleko Brazílie je, oba víme, že se znovu potkáme a to je důležité!
Také jsem si uvědomila, co chci po aupair dělat, nebo krátce po ní. Přecejen musím myslet i na budoucnost a co budu dělat. Tahle práce není na dlouho. A dospěla jsem k tomu, že zůstanu v Irsku, najdu si práci a bydlení, abych mohla šetřit na svoji druhou návštěvu mé země zaslíbené. A tentokrát na delší dobu. Jak to bude ještě nevím, ale vím, že tam chci navštívit kamaráda, žít tam s ním a pak se společně vrátit do Evropy. Ale to je ještě daleko. První musím najít práci a šetřit. Už aby to bylo. Teď mám pocit, že ztrácím čas.

Co mi rok vzal, tak je to jisté zázemí doma, kde mám rodinu, přátele. Ale bohužel musím říct, že je to obět, kterou musím přinést. Protože cestování miluju na prvním místě. Bez toho abych cestovala, učila se jazyky, to prostě nejde. Je to taková moje vášeň.


Happy new year 2015!

25. ledna 2015 v 22:04 | Paja |  O mě / About me
Další článek se bude týkat nového roku, který jsem trávila v Praze. Nový rok jsem oslavila s přáteli v baru, kde jsem dříve oracovala. Takže jsem si tam připadala jako doma. Znala jsem zaměstnance, managera a jak to tam chodí. Takže naprostá pohodička.

Zavzpomínala jsem na staré časy, kde jsem se promenádovala na šatně, kecala se všema a ranní unava po práci. To bylo vždy nej a vtipné historky. Sme byli jak děti. :D Nejlepší. J

Večer byl ve znamení Hippies, takže kostým z půjčovny a jde se řádit. Večer byl povedený a tématický. Bylo hezké, jak lidi měli kostým a mohly jsme se vrátit v čase. Tady jen postnu nějaké fotky z večera. Díky za účast, ráda jsem s Váma strávila večer!

A jedna již v roce 2015


Předvánoční shon a Praha

25. ledna 2015 v 21:18 | Paja |  Irsko / Ireland
Po návratu z Edinburghu mě čekal poslední pracovní týden..a Taky musím říct dost busy. Nevěděla jsem kam dřív, že jsem potřebovala dokoupit vánoční dárky, rozloučit se s kamarády a balit. Takže si to umíte představit. A k tomu únava z víkendu.

Pokud šlo o děti, bylo znát, že se těším na oddech, už jsem neměla moc sílu a proto jsem i praktikovala volnější režim s víc televizí. Přecejen po 5 měsících je člověk rád, že je rád. Od rodinky jsem odjížděla ve čtvrtek večer, kde jsme si předali dárky k vánocům. Já dostala nádherné naušnice s přáníčkem. Krásný dárek, který využiji. Poté jsem si donesla kufr s věcma a v půl 10 mě vezli ke kamarádovi do centra, kde jsem měla zůstat než mi pojede autobus. Autobus mi jel v 5 ráno, takže dlouhé čekání. S tím, že v 1 ráno mi odjížděla kamarádka ze Španělska a šla jsem se s ní rozloučit a pomoci ji s kuframa.

Poté jsem šla do bytu Renato, kde jsem měla hezký večer. Dostala jsem nádherný dáreček od srdce i s přáníčkem. I jeho spolubydlící mě obdaroval. Byla jsem z toho natčená a ještě číst slova v přáníčku. Neskutečně mě to dojalo. Upomínka společně strávených chvílích a jak moc jsme si blízcí. K tomuto človíčku nemám co dodat jako to nej co mě v životě potkalo. Nikdy jsem se tolik nenasmála a nesdílela. A když jsme pohromadě, tak to je konec.. Plno vtipných okamžiků máme spolu.


Pokud jde o pocity z návratu, tak to nebudu moc rozepisovat, pro mě byl návrat těžký už jen z toho důvodu, že má nejdražší osoba bude odjíždět do vzdálené Brazílie a hooodně dlouho se neuvidíme. A během mojich dní doma mě držela nad vodou. Po prvních dnech jsem se rozkoukala a byla jsem i v lepším rozpoložení. Během těch pár dní jsem byla s mamkou, tátou, ségrou, babičkou, přáteli .. Takže musím říct, nevěděla jsem kam dřív skočit.V Praze mě taktéž čekalo překvapení v podobě sněhu. Nečekala jsem to, ale na druhou stranu bílá Praha má své kouzlo a v Irsku sníh není, tak proč ne. J Fotila jsem jak turista pro své známé, kteří se chtějí podívat do Prahy, ale zatím neměli možnosti sem jet. Takže fotky jsou speciálně pro ně. Zatím co jsem viděla nová místa, země, tak musím uznat, že Praha je jednička, zatím nic nepřekonalo její krásu a opravdu chápu cizince, co ji tolik opěvují. Řím se těměř Praze vyrovnal a Brazílii nemohu srovnávat. To je uplně o něčem jiném. Takže pokud někdo o Praze váhá, tak neváhejte. J
Edinburgh, Skotsko

25. ledna 2015 v 13:53 | Paja |  International year
Už j to nějakou dobu od posledního článku, tak to musím napravit. Přece jen se toho stalo za poslední měsíc hodně.

Týden po Římě jsem se s kamarádkou vydala do Edinburghu. Byly levné letenky, tak proč to tam neomrknout. Následoval stejný proces jako do Říma, chytit bus v 1 ráno a jet na letitě v Dublinu. Let byl v 7ráno, takže smrtelný čas, pokud šlo o vyspání. Jakmile jsme seděli a mělo se odlétat, byl problém se zavřením dveří, takže hodna zpoždění. Pro mě to znamenalo jediné, dospat se.

Po 8 hodině ranní byl přílet, kde už z okýnka na nás mrkl sníh. Čekalo se, ž tu bude chladněji ale sníh? To bylo překvápko. Na letišti to bylo těžké se orientovat a našly jsme bus směrem do centra. Jako pokud jde o ceny, byla to pálka. Takže do Edi nejezděte jen s pár rukama, jinak nepřežijte. Na jeden den 40 liber stačilo, ale nebylo na to velké nákupy a rozhazování.

První zastávka byla v turistických formacích, ke jsme dostaly mapku a hurá ven. První zastávka byla na Calton hill, kde je vidět celé město jako na dlani. Výhled stálo opravdu za to. Celé město pod náma. Posuďte sami na fotce.Poté jsme s vydaly směrem k palci, nejsme se kochaly jen z venku, protože za vstup chtěli 18 liber. To byl nadrozpočet. Cestou k hradu jsme se zastavily v menším muzeu a pokračovali kolem katedrály až k Whisky obchodu a hradu. Všude cestou bylo možné cítit atmosféru města a kulturu. Já mám ráda skotskou muziku a dudy. Bylo o zase něco jiného. Jen ta zima byla vlezlá.

U hradu jsme se mohly pokochat výhledem na krajinu, kde v dálce byl sníh. Taková bílá atrakce. Tak hezky fotky narazily jsme i telefonní budku, tak hned taky fotka. J


Pokud se jedná o město jako takové,stihly jsme ho projít za jeden den a stačilo nám to. Jen pokud chce člověk vidět víc jak centrum a vidět muzea, tak 2 - 3dny ideál. My už kolem 5 hodiny opadly sedly si na kafe. Kolem poslední noční procházka a na letiště. Každá si našla lavičku vyspaní a čekalo se do rána na náš let. Myslím, že příště budu cestovat tak, abych měla aspoň jeden víkend na odpočinek. Bylo to náročné Řím a hned na to Edinburgh. Ale stálo o za to.