Edinburgh, Skotsko

25. ledna 2015 v 13:53 | Paja |  International year
Už j to nějakou dobu od posledního článku, tak to musím napravit. Přece jen se toho stalo za poslední měsíc hodně.

Týden po Římě jsem se s kamarádkou vydala do Edinburghu. Byly levné letenky, tak proč to tam neomrknout. Následoval stejný proces jako do Říma, chytit bus v 1 ráno a jet na letitě v Dublinu. Let byl v 7ráno, takže smrtelný čas, pokud šlo o vyspání. Jakmile jsme seděli a mělo se odlétat, byl problém se zavřením dveří, takže hodna zpoždění. Pro mě to znamenalo jediné, dospat se.

Po 8 hodině ranní byl přílet, kde už z okýnka na nás mrkl sníh. Čekalo se, ž tu bude chladněji ale sníh? To bylo překvápko. Na letišti to bylo těžké se orientovat a našly jsme bus směrem do centra. Jako pokud jde o ceny, byla to pálka. Takže do Edi nejezděte jen s pár rukama, jinak nepřežijte. Na jeden den 40 liber stačilo, ale nebylo na to velké nákupy a rozhazování.

První zastávka byla v turistických formacích, ke jsme dostaly mapku a hurá ven. První zastávka byla na Calton hill, kde je vidět celé město jako na dlani. Výhled stálo opravdu za to. Celé město pod náma. Posuďte sami na fotce.Poté jsme s vydaly směrem k palci, nejsme se kochaly jen z venku, protože za vstup chtěli 18 liber. To byl nadrozpočet. Cestou k hradu jsme se zastavily v menším muzeu a pokračovali kolem katedrály až k Whisky obchodu a hradu. Všude cestou bylo možné cítit atmosféru města a kulturu. Já mám ráda skotskou muziku a dudy. Bylo o zase něco jiného. Jen ta zima byla vlezlá.

U hradu jsme se mohly pokochat výhledem na krajinu, kde v dálce byl sníh. Taková bílá atrakce. Tak hezky fotky narazily jsme i telefonní budku, tak hned taky fotka. J


Pokud se jedná o město jako takové,stihly jsme ho projít za jeden den a stačilo nám to. Jen pokud chce člověk vidět víc jak centrum a vidět muzea, tak 2 - 3dny ideál. My už kolem 5 hodiny opadly sedly si na kafe. Kolem poslední noční procházka a na letiště. Každá si našla lavičku vyspaní a čekalo se do rána na náš let. Myslím, že příště budu cestovat tak, abych měla aspoň jeden víkend na odpočinek. Bylo to náročné Řím a hned na to Edinburgh. Ale stálo o za to.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama