Poohlédnutí se za rokem 2014

25. ledna 2015 v 22:05 | Paja |  O mě / About me
Tento další článek bych ráda věnovala tomu co mi rok 2014 dal a vzal.

Když si zavzpomínám na začátek roku, ta to vypadalo na další rok v práci, bez akce. Max plánovaná dovolená do Brazílie. Takové to slunce nad následujícím rokem. Dále už jsem jiné vyhlídky neměla, než chodit z práce do práce a nemít skoro čas jít s kamarády ven. Nu co, vybrala jsem si šetři na dovolenou, tak co mi zbylo.
Díky mé dovolené v Brazílii jsem poprvé zjistila, jaké je to lítání v letadla, být odkázaná pouze sama na sebe v cizí zemi, či dokonce na jiném kontinentě a to vše s mojí doufajíc dostatečnou angličtinou. Dovolená mi dala zkušenost do života, přátele k nezaplacení a novou vášeň, kterou jsem zde našla. Brazílii jsem si totiž úplně zamilovala a chci se tam vrátit. To musí být osud.
Po návratu z dovolené se stala nenadálá věc a tou bylo propouštění v práci. Ano, po dovolené nic moc, ale ukázalo mi to směr, vycestovat. Takže jsem jela na zkušenou do Manchesteru, kde to bohužel nedopadlo dle přestav. Ale když se zpětně zamyslím, jsem ráda, kdybych tam zůstala, nestane se můj rok tolik nezapomenutelný. Ani jsem se v tom městě necítila "doma".
Našla jsem si skvělou rodinku v Irsku v Corku, kde jsem člen rodiny a mohu říci, tato rodina je můj druhý domov, druhá rodina. Díky ní si svůj pobyt zde užívám. Vím, že některé holky nemají štěstí na rodinu, ale já jsem to štěstí měla a díky za to.
Zde v Corku jsem poznala přátele na celý život, češky, španělky, brazilce,.. Je tu plno národností a jsem moc ráda za to, že s nima mohu sdílet chvíle tady.
Největší dárek pro mě je brazilec, kterého jsem bohužel nepoznala dříve, zato jsme toho za dobu co se známe zažili tolik, že to ani nedokážu popsat. Vím, že tohle je svazek na celý život. A je mi v tuto chvíli jedno, jak daleko Brazílie je, oba víme, že se znovu potkáme a to je důležité!
Také jsem si uvědomila, co chci po aupair dělat, nebo krátce po ní. Přecejen musím myslet i na budoucnost a co budu dělat. Tahle práce není na dlouho. A dospěla jsem k tomu, že zůstanu v Irsku, najdu si práci a bydlení, abych mohla šetřit na svoji druhou návštěvu mé země zaslíbené. A tentokrát na delší dobu. Jak to bude ještě nevím, ale vím, že tam chci navštívit kamaráda, žít tam s ním a pak se společně vrátit do Evropy. Ale to je ještě daleko. První musím najít práci a šetřit. Už aby to bylo. Teď mám pocit, že ztrácím čas.

Co mi rok vzal, tak je to jisté zázemí doma, kde mám rodinu, přátele. Ale bohužel musím říct, že je to obět, kterou musím přinést. Protože cestování miluju na prvním místě. Bez toho abych cestovala, učila se jazyky, to prostě nejde. Je to taková moje vášeň.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama