Když se "daří" tak se "daří"

12. února 2015 v 23:52 | Paja |  Irsko / Ireland
Jak už článek napovídá, tak se mi pár věcí přihodilo. Jak to jen říci. Asi tak, že když potřebujete šetřit každou korunu tak se pár věcí komplet pokazí a jsou nečekané výdaje. A tím, že jsem v Irsku, tady se ty ceny násobí.

Tak v první řadě mi vypadla plomba. Být v ČR, pohoda, jdu k zubaři pro levno plombu nebo za lepší si připlatim něco kolem 700 kč. Jenže tady jsem v Irsku a byla bych bláhová, myslet si, že to bude za přijatelnou cenu. Ok, honba za doporučením a zjištováním začala. Na netu jsem se dozvěděla cenu jedné plomby nad 70€. Když jsem se ptala rodinky 130€. Takže se mi nemálo protočily panenky. Pro mě je to víc jak týdenní výplata. A co mám z doslechu, pojišťovny zuby neproplácí, takže uvidím, co se vykouzlí. Rodinka mi doporučila zubaře kousek od místa, kde bydlíme. Z původní částky co mi řekla rodinka 150€ mi v telefonu bylo řečeno 100€. Tak budu doufat za tu levnější variantu.

Další věc co se mi tu přihodila je telefon. Pomalu ale jistě odchází .. už pořádně nedobíjí, i když se tváří že jo, tak pod odpojení je baterie prázdná, takže nikdy nevím, co mě ráno čeká. Plná či prázdná baterie. Na nový telefon nemám a z druhe ruky ten stejný stojí min. 135€. Takže taky pálka. Můžu risknout nechat opravit jen spodní čast, ale pokud je špatný celý telefon, tak jsou to vyhozené peníze. Takže čekám nevyhnutelné. KDy se nenabije a už ho nezapnu. Naštěstí s pomoci a dobrou radou mám fotky zálohované v PC.

Začínám se bát, jestli vůbec zvlánu našeřit na první měsíc tady, kdy si budu platit depozit, nájem a jídlo..


Ať není článek jen o tom negativním, příští týden mají děti prázdniny a já naštěstí dostala 3 dny volna, takže jen 2 dny s dětmá. Jupííí.


Saudades meu querido..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama