Březen 2015

Crosshaven

24. března 2015 v 14:34 | Paja
Další výlet byl tentokrát autobusem, že se nám padla možnost cestování autem .. Co si budeme povídat, město Crosshaven je kousek od centra a lístek stál 9,40€ zpáteční. Ty ceny jsou doslova k pláči, ale výlet jsme s holkama nechtěly rušit, takže koupit lístek a jedeméééé.

Město je vzdálené hodinu cesty autobusem, kde první co jsme si udělaly, byl piknik. Dost nám vyhládlo a myslím, že jsme měly bohatou nabídku jídla. Počasí nám přálo a já po několika měsících vytáhla sluneční brýle. Jen se nesmíte nechat zmást v Irsku je stále zima, ale mírně se začalo oteplovat, takže tu při 10 stupních hlásím, že je teplo. :D


Jakmile jsme se najedly, vydali sjme se najít pláž, na kterou každý jde. Netušily jsme kterým směrem jít, tak jsme šly za nosem, kde na některých místěch byl vstup na vlastní nebezpečí či vstup zakázán. Bylo to trochu horolezčení v některých částech, ale nakonec jsme našly pláž, kterou jsme chtěly. Sestup k pláži nebyl snadný, byla to uzká cesta mezi kytkama, takže to vypadalo opravdu podivně, přesto úspěšný. Oproti minulému výletu jsem tentokrát nesmočila nohy ve vodě, bylo už pozdě a voda začínala stoupat, takž any nebylo moc bezpečné se zdržovat moc dlouho. Prošly jsme pláž, viděly otevřené moře a hurá se kochat a ulovit pěkné fotečky.
Kamarádka se snažila sesbírat mušle a kamínky na památku, protože to byl její poslední víkend tady, už balí kufry a o týden později bude zpátky doma. Takže jsme si užívaly chvíle tady, dokud tu je. U focení jsme měli i adrenalin útěku před vlnama, které stoupaly a byla to sranda.Cesta zpátky už nebyla taková pohádka, protože jsme šly z druhé strany. Kdybychom věděli, co nás čeká, vrátíme se k půvoní cestě. Cesta byla úžká, ale to doslova, strmá a na každém kroku na nás útočilybodláky, trny a kdo ví co ještě. Na každém kroku bylo slyšet "au" nebo "jáááu". Už jsme se těšily na normální cestu, protože společnost bodajích rostlin na pokraji útesu nebyla zas taková pohoda, jak se mohlo zdát. A vidět 30 metrů dolů na pláž a stát jen 20 cm od kraje, nebylo to pro mě příjemné.

Po výšlapu jsme si na chvíli sedly a relaxovaly. Jakmile se blížil čas odjezdu autobusu, přemýstily jsme se zpátky do města, kde jsme si koupily pití a počkaly si na autobus zpátky.

Výlet byl povedený a konečně se tu otepluje a jaro přichází. :)

Clonakilty

23. března 2015 v 22:34 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak jsem se konečně dostala k tomu napsat další článek o výletě. Přecejen se nám začalo oteplovat a objevovat slunko, takž ideální doba na nízkonákladové výlety autem.

Tentokrát jsem s holkama vyrazila do hodinu vzdáleného města Clonakillty, kde má být pláž. Počasí z rána vypadalo nevalně, padali trakaře a to doslova, takže to bylo na vážkách zda je, ale přecejen jsme v Irsku a nemužeme soudit celý den dle rána. Kamarádka Virgi nás povyzvedávala koho měla cestou mezi 10 - 10:30 jsme mohly vyrazit z města. Než jsme dorazili do města, objevilo se slunko a bylo nádherně.

Ve městě byla taková městská ZOO a vypadalo to tak, že téměř na každém kroku jsme narazily na nějaké zvíře, od lva, slona, opici a další .. Nápad to byl pěkný a atrakce pro turisty. Ve městě se i nachází řeka a kostel, ale jak jsem v Ifrsku dlouho, bylo by spíš divné, kdyby kostel nikde nebyl.. Irové jsou celkově věřící.
Město mělo svoji atmosféru, ale abych řekla pravdu, město bylo malé a prošly jsme ho rychle, dali si kafčo v kavárně a hurá směr pláž. Na ti jsem se těšila ze všeho nejvíc, takže hurá nasedat a směr pláž. Už cestou jsme jely kolem moře a jak jsme pokračovaly, v autě se jen ozyvaly povzdechy udivu a to doslova. I já měla pusu až na podleze, protože co se mi naskytlo za výhled bylo něco překrásného. Irsko má opravdu co nabídnout. Hnedka sme obhlídly moře z kopce a pak sme zamířili k vodě.
Já a 2 kamarádky jsme prostě musely smočit nohy v moři, takže hura na boso. Velmi ráda bych podotkla, že v Irsku neni teplá voda ani v létě a Atlantický oceán je sakra studený, přesto nás to neodradilo. Holky, co nešly do vody nás vyfotily, povedlo se nám ukořisti pěkný fotky a poté promrzlé s červenýma nohama na souš a ohřát se. Koledovaly jsme si o nastydnutí, ale naštěstí jsme přežily bez újmy.
Po dobrodružství ve vodě jsme se přesunuly o kousek dál, kde byl výhled na otevřené moře a také tu byly "mini Cliff", kde byl vstup na vlastní nebezpečí, ale bylo to naštěstí v pohodě. Mimo silného větru nebylo nic, c by nás omezovalo v prozkoumávání a ulovení pěkných fotek.


Poto už jsme byly unavené a hladové, tak jsme se vrátily do města, kde jsme našly pub, kde jsme si objednali 4 čaje a 1 kafe a stálo to dohromady 3,60€ a ten kdo zná Irsko ví, že to je "zadarmo", protože běžně za tuhle cenu koupíte bud 1 kafe nebo 1 čaj .. Siesta se vydařila a poté se vyjelo směr "domov" do Corku.