Clonakilty

23. března 2015 v 22:34 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak jsem se konečně dostala k tomu napsat další článek o výletě. Přecejen se nám začalo oteplovat a objevovat slunko, takž ideální doba na nízkonákladové výlety autem.

Tentokrát jsem s holkama vyrazila do hodinu vzdáleného města Clonakillty, kde má být pláž. Počasí z rána vypadalo nevalně, padali trakaře a to doslova, takže to bylo na vážkách zda je, ale přecejen jsme v Irsku a nemužeme soudit celý den dle rána. Kamarádka Virgi nás povyzvedávala koho měla cestou mezi 10 - 10:30 jsme mohly vyrazit z města. Než jsme dorazili do města, objevilo se slunko a bylo nádherně.

Ve městě byla taková městská ZOO a vypadalo to tak, že téměř na každém kroku jsme narazily na nějaké zvíře, od lva, slona, opici a další .. Nápad to byl pěkný a atrakce pro turisty. Ve městě se i nachází řeka a kostel, ale jak jsem v Ifrsku dlouho, bylo by spíš divné, kdyby kostel nikde nebyl.. Irové jsou celkově věřící.
Město mělo svoji atmosféru, ale abych řekla pravdu, město bylo malé a prošly jsme ho rychle, dali si kafčo v kavárně a hurá směr pláž. Na ti jsem se těšila ze všeho nejvíc, takže hurá nasedat a směr pláž. Už cestou jsme jely kolem moře a jak jsme pokračovaly, v autě se jen ozyvaly povzdechy udivu a to doslova. I já měla pusu až na podleze, protože co se mi naskytlo za výhled bylo něco překrásného. Irsko má opravdu co nabídnout. Hnedka sme obhlídly moře z kopce a pak sme zamířili k vodě.
Já a 2 kamarádky jsme prostě musely smočit nohy v moři, takže hura na boso. Velmi ráda bych podotkla, že v Irsku neni teplá voda ani v létě a Atlantický oceán je sakra studený, přesto nás to neodradilo. Holky, co nešly do vody nás vyfotily, povedlo se nám ukořisti pěkný fotky a poté promrzlé s červenýma nohama na souš a ohřát se. Koledovaly jsme si o nastydnutí, ale naštěstí jsme přežily bez újmy.
Po dobrodružství ve vodě jsme se přesunuly o kousek dál, kde byl výhled na otevřené moře a také tu byly "mini Cliff", kde byl vstup na vlastní nebezpečí, ale bylo to naštěstí v pohodě. Mimo silného větru nebylo nic, c by nás omezovalo v prozkoumávání a ulovení pěkných fotek.


Poto už jsme byly unavené a hladové, tak jsme se vrátily do města, kde jsme našly pub, kde jsme si objednali 4 čaje a 1 kafe a stálo to dohromady 3,60€ a ten kdo zná Irsko ví, že to je "zadarmo", protože běžně za tuhle cenu koupíte bud 1 kafe nebo 1 čaj .. Siesta se vydařila a poté se vyjelo směr "domov" do Corku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama