Crosshaven

24. března 2015 v 14:34 | Paja
Další výlet byl tentokrát autobusem, že se nám padla možnost cestování autem .. Co si budeme povídat, město Crosshaven je kousek od centra a lístek stál 9,40€ zpáteční. Ty ceny jsou doslova k pláči, ale výlet jsme s holkama nechtěly rušit, takže koupit lístek a jedeméééé.

Město je vzdálené hodinu cesty autobusem, kde první co jsme si udělaly, byl piknik. Dost nám vyhládlo a myslím, že jsme měly bohatou nabídku jídla. Počasí nám přálo a já po několika měsících vytáhla sluneční brýle. Jen se nesmíte nechat zmást v Irsku je stále zima, ale mírně se začalo oteplovat, takže tu při 10 stupních hlásím, že je teplo. :D


Jakmile jsme se najedly, vydali sjme se najít pláž, na kterou každý jde. Netušily jsme kterým směrem jít, tak jsme šly za nosem, kde na některých místěch byl vstup na vlastní nebezpečí či vstup zakázán. Bylo to trochu horolezčení v některých částech, ale nakonec jsme našly pláž, kterou jsme chtěly. Sestup k pláži nebyl snadný, byla to uzká cesta mezi kytkama, takže to vypadalo opravdu podivně, přesto úspěšný. Oproti minulému výletu jsem tentokrát nesmočila nohy ve vodě, bylo už pozdě a voda začínala stoupat, takž any nebylo moc bezpečné se zdržovat moc dlouho. Prošly jsme pláž, viděly otevřené moře a hurá se kochat a ulovit pěkné fotečky.
Kamarádka se snažila sesbírat mušle a kamínky na památku, protože to byl její poslední víkend tady, už balí kufry a o týden později bude zpátky doma. Takže jsme si užívaly chvíle tady, dokud tu je. U focení jsme měli i adrenalin útěku před vlnama, které stoupaly a byla to sranda.Cesta zpátky už nebyla taková pohádka, protože jsme šly z druhé strany. Kdybychom věděli, co nás čeká, vrátíme se k půvoní cestě. Cesta byla úžká, ale to doslova, strmá a na každém kroku na nás útočilybodláky, trny a kdo ví co ještě. Na každém kroku bylo slyšet "au" nebo "jáááu". Už jsme se těšily na normální cestu, protože společnost bodajích rostlin na pokraji útesu nebyla zas taková pohoda, jak se mohlo zdát. A vidět 30 metrů dolů na pláž a stát jen 20 cm od kraje, nebylo to pro mě příjemné.

Po výšlapu jsme si na chvíli sedly a relaxovaly. Jakmile se blížil čas odjezdu autobusu, přemýstily jsme se zpátky do města, kde jsme si koupily pití a počkaly si na autobus zpátky.

Výlet byl povedený a konečně se tu otepluje a jaro přichází. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama