Clonakilty a Mizen Head

5. července 2015 v 17:26 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak minulý týden jsem měla opět možnost menšího cestování, tentokrát West Cork - Mizen Head, kde je most spojující Maják a pevninu. Kamarádka pronajala auto a byli jsme 4. V pronajatém autě je vše levnější a upřímně je i pohodlnější, není třeba se stresovat, kolik času strávíme na každém místě.

Z rána jsme se naskládali do auta a hurá směr Mizen Head. Cestou jsme měli i pláž Clonakilty, kde už jsem byla, ale při otázce, zda se tam zastavíme jsem byla jednoznačně pro. Pláž tam byla úžasná a já si nenechám ujít žádnou možnost jít na pláž a k moři i když voda je ledová. Hlavně oproti minule jsem si užila teplejší počasí, že jsem nepotřebovala kabát a jen tak si užívala výhled a horolezčení a nejlepší zakončení o pláži se smočenýma patama ve vodě. S výhledem na pláž následoval oběd a směr Mizen Head.


Inchydoney beach

Cesta utíkala, že jsme si povídali a nebo i usnuli.

Jak se blížila cílová destinace, začalo nám pěkně pršet a padat mlha, takže jsme mohli jen doufat, že se počasí umoudří a cesta nebude zbytečná. Cestou jsme ještě viděli hezký výhled, tak jme jen zastavili na rychlo fotku a pokračovali.


Před Mizen Head jsme si dali kávičku, protože se rozpršelo a nemělo smysl se hnát, když bychom hled promokli. Nakonec se ukázalo, že to bylo moudré rozhodnutí a během chvíle déšť skutečně ustal. Aneb irské počasí v praxi, nikdy nevíš jaké počasí přijde v následující minutě.

Než jsme se opět přesunuli, tak bohužel na Mizen Head opět pršelo, ale nebylo cesty zpět, zaplatil se vstup a vydali jsme se prozkoumat populární most, který spojoval pevninu a maják. Byla i mlha, tak se nám nenaskytl tolik očekávaný pohled na otevřený oceán, tak nám musel stačit menší rozhled s mlhou a deštěm.

Pokud se jedná o zážitek, k nezaplacení, vyřádili jsme se co se možností k focení týče a výšlapů na různou vyhlídku na most a otevřené moře. Mlha a déšť nám to neulehčili, protože jsme promokli až na kost a vítr nám připomínal, jak může být s deštěm nepříjemný. Přesto se vše zvládlo na jedničku, chvílemi jen foukalo a mlha opadala, navštívili jsme i mini muzeum (Maják), kde jsme mohli vidět, jak lidi co zde pracují a žijí, tak jak to vypadá. Jako upřímně jsem tam byla ve dne s kamarády a být tam sama a v noci (bydlet tam), mám strach, protože všude kolem bylo otevřené moře a útesy.

Určitě to stálo za to a jako výlet v Irsku doporučuji. Přikládám i par fotek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama