Ring of Kerry

8. července 2015 v 16:43 | Paja |  Irsko / Ireland
Další den následoval další výlet opět v autě a to prozkoumat slavný Ring of Kerry v hrabství Kerry. V tomto článku bude víc fotek, protože mám opravdu slibné úlovky, které stojí za zveřejnění. Tentokrát i počasí bylo super, takže to stálo za to.

Jak je popsáno na internetu - Ring of Kerry je turistický okruh v hrabství Kerry v jihozápadní části Irska. Silniční okruh má délku 179 km a začíná v obci Killarney a obkružuje poloostrov Iveragh a projíždí přes Kenmare, Sneem, Waterville, Cahersiveen a Killorglin. .
Tím, že jsme jeli autem, měli jsme opět svobodu v zastávkách a doby pobytu na každém místě. Někdy jsme jen z okna viděli možnost zastavení a nádherným vyhledem na moře, tak jsme hnedka využili šance na fotky.

První menší zastácku jsme měli na zřícenině jménem Staigue Fork, kde jsme si zprvu mysleli, že bude nuda, ale nakonec se z toho vyklubala adrenalinová šplhala a procházka po hradbách. Samozdřejmě já měla nejlepší obuv, balerínky, takže výzva.

Staigue Fork

Mini zastávka byla ve městě Sneem, kde jsme si protáhli kostry z auta, koupili občerstvení a pokračovali dál

Sneem

Určitě nejlepší co jsem opravdu ocenila byl oběd na Cliffech, kde jsme měli výhled na otevřený oceán, cliffy v moři a na druhé straně pláž (O'Carrol's Cove Beach). Můžete posoudit, ale já bych tam mohla strávit hodiny a pořád by to bylo málo.
O'Carrol's Cove Beach

Momentka, když jsem se vracela z pozování na fotku, držela jsem se jako klíště. :D


Po jídle i když pro mě neochotně jsme opustili nádherný výhled a pokračovalo se do další destinace. Cestou nás upoutal další oslnivý výhled na okolí a muselo se zastavit.


A samozdřejmě nesmělo chybět město Waterville, kde byl i Chaplin.
Výlet jsem si moc užila, Killarney národní park jsme bohužel nestihli v otevírací době a riskovat pokutu 37€ se nám nikomu nechtělo, takže vodopád budu muset navštívit někdy příště. I přesto výlet stál za to a na výhled na moře byl k nezapomenutí. Mám ještě poslední fotku ze zpáteční cesty, jezero Caragh. Hrabství Kerry je známé tím, že je zde mnoho hor a to je vidět i na této fotce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama