Step by step

5. července 2015 v 15:51 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak a jsem ve svém, bydlím se 7 spolubydlícími v centru, kde mám vše v docházkové vzdálenosti. Muj pokojík je utulný s vlastní koupelnou, kde díky tomu člověk ani nezaznamená tolik lidí v domě. Sehnala jsem si nejlevnější ubytování v centru na léto a užívám svobody. Během chvíle jsem se zabydlela, nakoupila vše nezbytné a hurá žít nový vlastní život.

Poznala jsem spolubydlící a až na jednoho si nemohu stěžovat. Jedná se o moderní studentské ubytování, kde je vše na co si vzpomenete - od velké sdílené kuchyně s myčkou a obýváku s TV. Pokoje jsou vybaveny stolem, židlí, lampičkou, poličkou, skříní, nočním stolek a postelí, takže vše co se k životu potřebuje.

Hned první týden jsem si zdokonalila životopis a vydala jsem se roznášet životopisy. Prošla jsem cele centrum, šla do baru, restaurací a obchodů, kde jsem se ptala po práci a rozdávala CV. To samé jsem udělala v ostatních oblastech poblíž centra.

Další tažení bylo online, kde jsem hledala kde se dalo, vyplňovala přihlášky a online formuláře, takže taky makačka. Měla jsem to rozdělené, každý den něco. K tomu mám zatím úklidy, takže něco málo si vydělám, ale to stačí opravdu jen na jídlo.

Pro začátek jsem si našla částečný úvazek, kde mám 15 hodin týdně, ale co si budeme povídat, stačí to max na jídlo a nájem .. Nic navíc. Takže bojovka s hledáním pokračuje a nepomáhá tomu léto, když jsou všude brigádníci jenom na léto.

A jiný pohovor, kde jsem byla pro velkou společnost, kde hledají někoho s češtinou, tak se do dneška neozvala. Kamarádi říkají, že to může u velké společnosti trvat i 2 měsíce a je dobře, že nemám do ted žádnou reakci, tzn. neodmítnuli mě. Takže mohu stále doufat.

V rámci této situace, co se práce týče jsem se začala připravovat na možný návrat, ale ne na moc dlouho, vracím se k dalšímu snu a to je letuška. Našla jsem si nějaké Open days, ale je těžký vychytat, aby to nebylo jen pro pozvané a bohužel letenky v lete jsou pekelně drahé. Takže to ještě budu muset nějak pořešit. Ale je to varianta, hlavně to nevzdávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama