Shrnutí posledních pár měsíců

14. března 2016 v 22:15 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak jsem po dlouhé odmlce opět zavítala na blog a jak koukám, dost jsem zameškala, ale omlouvám se za to, měla sem toho moc a k tomu od ledna mám problem s internetem doma.

Vzala bych to cele od začátku, kde musím s nadšením oznámit, od prosince bydlím "ve svém", sdílené bydlení, kde mám velký, ale opravdu velký pokoj s letištěm. V to jsem ani v nejmenším nedoufala, po tech útrapách a dlouhým hledáním. Nájem mám také přijatelný a bydlení mám v docházkové vzdálenosti do města a do práce. Takže si mohu ušetřit šílený dopravní systém v Irsku, který je navíc předražený.

Co se týkalo prosince, musím říct, že to pro mě bylo těžké, bylo to poprvé, co sem nemohla trávit vánoce doma a co si budeme povídat, poprvé to není nikdy lehké. Do poslední chvíle jsem pořád doufala, ale bohužel jsem si musela vybrat - práce a dal šetřit, nebo odejít. Takže jsem si naplánovala pozdní vánoce na únor na dovču. Na jednu stranu jsem byla ráda, že mě k sobě pozvala kamarádka Slovenka, kde jsem měla česko-slovenské vánoce. Já vychytala ty "nej směny", takže co se týkalo vánoc, nového roku a dnu po novém roce, byla sem pořád v práci. Mělo to výhodu - nedocházelo mi, že jsou vánoce a že nejsem doma. A měla sem štěstí, že na štědrý den kamarádka měla volno a vše připravila. Já jen doběhla po práci, převlékla se a hurá do toho.
Jak jsem již zmínila, nový rok jsem také trávila v práci, ale i tak jsem vyrazila s přáteli ven. Bylo to pro mě těžší, protože jsem věděla, že další den musím pracovat. Ale se vší úctou, dokázala sem v práci i fungovat. :D


Leden bych nazvala zlomovým, lidi Irové jsou blázni do povánočních výprodejů, tady je to jako národní sport, kde následovně všichni jsou jist do fastfoodu. Upřímně, to je věc, kterou jsem tu ještě nepochopila, ale co se dá dělat.. Zady se neřeší čas s rodinnou a přáteli jako u nás.
Po této šílenosti nastalo úplně mrtvé období, což znamenalo mnohem méně hodin v práci, takže to bylo takové "přežívání", kde mě nad vodou drželi úklidy, a braní směn, když byl někdo nemocny.


V dalším článku napíšu něco o své dovolené v ČR, kde jsem byla po víc jak roce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ondra Ondra | 30. března 2016 v 20:59 | Reagovat

Pěkně odflaknutej článek :-( čekali jsme tak dlouho a... A těch chyb :-(
Tak alespoň hezký Vánoce teda!

2 T. T. | 30. března 2016 v 21:05 | Reagovat

náhodou superky článek

3 Paja Paja | 30. března 2016 v 22:55 | Reagovat

Omlouván se, snažím se co mohu, ale v poslední době jsem 5 - 6 dní v týdnu v práci a nevím kam dřív skočit .. A jak sem doma, hodím sprchu a odpadnu do postele. Planuji dopsat resty a pak článek z plánovaného výletu.

Díky za pochopení
Pavla

4 Lucííí Lucííí | 31. března 2016 v 19:45 | Reagovat

Já čtu tvůj blog ráda :-) Jen mě trochu štve, že na něj často zapomínám 8-O Dneska jsem ale přišla včas koukám.. :-D Stejně by ale bylo lepší, kdybys článečky zveřejňovala i na Fíbíčku...hmm? ;-)

5 Paja Paja | 10. dubna 2016 v 16:04 | Reagovat

Děkuji moc, dělám co mohu. Bohužel u práce už není tolik času jako když jsem byla aupair. Kde jsou ty "zlatý" časy? :D O FB jsem zatím nepřemyšlela, ani nevím, zda by byl širší zájem a čas. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama