Letuška?

28. dubna 2016 v 0:57 | Paja |  O mě / About me
K napsání tohoto článku se dostávám, tak nějak neplánovaně, protože se mi opět otevřelo téma letušky. Ti co mě znají, tak vědí, že mám už dávno ponorku z Corku a Irska, nemluvě o práci. Tu ponorku se snažím kompenzovat cestováním, ale ne vždy se to dá. To bych musela bydlet někde ve vzduchu. Haha

Tak, abych všem přiblížila situaci, tak v Irsku pracuji skoro rok a předtím rok jako aupair. A teď pracuji ve fastfoodu. Jak asi každý ví, není to lehká práce, ale kolektiv je z většiny super a máme tam veselo. Přihlásila jsem se i na nově otevřenou pozici - Crew trainer, to znamená, že mohu zaučovat nové zaměstnance, ale k tomu mě čeká papírování a školení, které zabere 2 - 3 měsíce. A to je jen o 30 centů vyšší plat na hodinu. Výhodu této práce vidím v tom, že bydlím jen 10 minut chůze od práce a že mám 1 týdenní výpovědní lhůtu. Dále bych jako výhodu mohla vidět to, že pracuji na stejném místě s relativně "normální" pracovní dobou, žádné noční směny a tak.

Na druhou stranu se vracím ke dřívějším snům a to je letuška. To, že miluju cestování, o tom není pochyb. Také mám kamarádku letušku, která pracuje pro nízkonákladovou společnost a taky čtu nějaké blogy letušek a je to dost motivující.
Co se týká zákazníků, všude je to stejný, ať už to je na palubě letadla nebo obsluha kdekoliv jinde. Jde mi spíš o budoucnost, jako letuška budu mít lepší životopis do budoucna, než práce ve fastfoodech nebo call centrech.
A když budu realista, vím, že ta práce letušky je náročná, pracovní doba je nepravidelná, hodně času se tráví ve vzduchu a musí se absolvovat školení, které je zakončeno zkouškami.

Našla jsem si možnosti, které jsou během května a června. Ryainair a Etihad, obě společností mají assesment days v Dublinu a nabírají letušky.

Ryainair - nízkonákladová společnost, která má based v Dublinu a dalších městech v Evropě, lítá krátké lety po Evropě a vždy se vrátíte po směně domů. Můj názor je, že je lehčí se sem dostat, ale finančně je to nákladnější do začátku. Školení trvá 5 týdnů a smlouva po složení zkoušek je na rok.

Etihad - Velká známá společnost, která má jméno a servis. Takže se to nedá srovnávat s nízkonákladovou společností. Co se týká assesmentu, bude mnohem náročnější jeho složení než třebas u Ryainair. Myslím, že o tuto společnost bude i větší zájem a Etihad má dálkové lety i mimo Evropu. Etihad je based v Abu Dhabi, takže v případě úspěchu by to znamenalo stěhování se "za teplem". A tím, že se nejedná o nízkonákladovou společnost, do začátku by to nebylo tolik finančně náročné.

Jsem momentálně na vážkách, k čemu se přiklonit, zda zůstat tady v Irsku a šetřit, abych mohla jet do mé oblíbené Brazílie, nebo zkusit štěstí jako letuška i když to znamená, že se můj sen o Brazílii posune na neurčito? Už teď mi chvílemi připadá, že je to v nedohledu a že mi osud nepřeje.

Takže mám zkusit štěstí a zabojovat za lepší práci a lepší život jako letuška nebo se nechat vláčet současnou prací, dokud nebudu mít našetřeno a odjet? Ještě podotknu, že se bojím kritérií, které se týkají postavy, protože vím, že nejsem nejhubenější.

V tomto článku bych tímto chtěla požádat o Váš názor, který můžete nechat v komentářích nebo mi poslat soukromou zprávu.

Doufám, že Vás článek nenudil. V dalším článku budu psát o víkendovém výletu do Londýna, takže se je na co těšit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | 10. května 2016 v 12:10 | Reagovat

Za mě 100% zkusit, protože za zkoušku nic nedáš :) Lepší je to teď zkusit než za pár let litovat, že jsi to nezkusila :)
Jinak bych šla rovnou do Etihad, přece jen bys s nimi měla vetší možnost podívat se do nových a vzdálenějších zemí než s Ryainairem. A měla bys třeba možnost se podívat do Brazílie :)
Jinak co sem četla na blog jedné letušky od Emirates, tak, že už teď moc na postavu nehledí, že je nejdůležitější abys dosáhla bez problémů na 205cm vysokou laťku, ale nevím jestli to tak je i u Etihad...

Každopádně to zkus! :)

http://lifewithpetra-blog.blogspot.co.uk/

2 Paja Paja | 18. května 2016 v 12:50 | Reagovat

Ahoj,
děkuji za názor, už jsem si i víc zjištovala co se týká nízkonákladovek a to se vážně nevyplatí finančně, že si toho dost platí člověk sám.

Ale každopádně zkusím ty Etihad a při mém štěstí se o 2 týdny po Etihad open day objevil i open day u Emirates, takže pak budu zkoušet štěstí i tam. :-)

Ted už jen mít trošku toho štěstí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama