Londýn

18. května 2016 v 13:35 | Paja |  International year
Neuběhlo ani pár dnů a hned po návratu z Prahy jsem si naplánovala výlet do Londýna. Jela jsem sama, že někdy je to lehčí ohledně organizace. Vytipovala jsem si víkend po velikonocích, takže ceny nebudou tak vysoké jako třeba na prodloužený víkend, kdy každý cestuje. V práci jsem si zařídila volný víkend + pondělí, abych měla 3 dny na Londýn.
Co se týkalo ubytování, nebyla jsem nijak náročná, jedná se jen o přespání. Letenku jsem si koupila on City jet, která lítá na letiště London City Airport, což jsem si vybrala kvůli tomu, že cestuji sama a nikdy jsem v Londýně nebyla. Letenka byla včetně 23 kg kufru a lehkého občerstvení na palubě letadla. Příjemná změna od nízkonákladové společnosti.

Jakmile jsem měla tyto věci zařízené, začala jsem vymýšlet program, co bych v Londýně chtěla vidět a jak zaplnit čas. Využila jsem FB stránky, kde jsem napsala, že jedu do Londýna na víkend a hledám někoho, kdo mi to tam ukáže. Pro někoho zvláštní varianta, ale já takto funguji. Našla jsem si 2 holčiny, kde sem si jednu domluvila na sobotu a druhou na neděli.

V den odletu jsem si musela přivstat, protože můj let byl už v 8 ráno, což znamenalo být na letišti kolem 6 ráno. Pro mě spáče to byla výzva, ale s motivací jde všechno. Ráno jsem vstala, připravila na cestu a hurá na letiště. Tím, že Cork je pravdu maličké letiště, měla jsem ještě čas na kafčo a posnídat.

Šla jsem ke svému terminálu, kde bylo nejmenší letadlo, kterým jsem kdy letěla. Neletěla jsem nízkonákladovou, což znamenalo, že sem měla pití a lehké občerstvení v ceně. Let trval něco málo přes hodinu, takže to uteklo.


Na letišti mě vyzvedla holčina, kterou jsem si našla na FB, aby mi ukázala Londýn. Bylo to pro mě jednodušší, jako solo cestovatelky v Londýně.
První den jsem s ní prošla hlavní památky, kde nesměla chybět fotodokumentace. Měla jsem štěstí, že mi vyšlo počasí a svítilo slunko. Co se týká prvních dojmů? Neporovnatelný rozdíl oproti Irsku a Corku, kde nyní žiju.


Londýn má své kouzlo a atmosféru. Dá se z města vycítit energie, která se v Irsku těžko hledá. Samozdřejmě během mé návštěvy jsem sesměla opomenou Harry Pottera atrakci a zamířit do školy v Bradavicích. Fronta byla zdlouhavá, ale výsledná fotka stála za to. :)


Další den jsem měla potkat druhou holčinu s jeji kamarádkou (obě Němky) se kterýma jsem chtěla projít zbytek Londýna a pokud možno beze spěchu a s co nejmíň použitím veřejné dopravy. Takže se to vzalo přes M&MS World, přes Čínské město až k Tower Bridge. Konečně jsem víc a víc vnímala Londýnskou atmosféru. A kafčo v ruce ze Starbucks nesmělo chybět. :)

Co mě opravdu dostalo byl tento autobus, který neměl zavírací dveře a jakmile stál třeba na červené, dalo se vyskočit ven. Stejně jak je to ve filmu a holky se kterýma jsem byla ještě tento autobus neviděly, nebo lépe řečeno, ještě s ním nejely. :)


Jakmile se setmělo, procházeli smě se dál přes centrum, kde sem se nemohla vynadívat na noční město. Bylo nádherně jasno a teplo, takže tu podívanou nic nenarušovalo (ani žádní turisti kolem).


Né moc kvalitní fotka s Big Ben, ale snaha byla.


A samozdřejmě nesmí chybět fotka s telefonní budkou a Big Ben za zády.Poslední den jsem už neměla s nikým sraz a plánovala jsem jít na London Eye. Celý den jsem pojala jako takové loučení se s Londýnem, takže sem si užila výhled na Big Ben. London Eye je úžasná atrakce, ale opravdu to chce, aby se povedlo počasí. Výhled na město ze shora je neuvěřitelný a člověk si musí užít každou minutu, než to celé skončí.


Jakmile jsem vylezla z London Eye, dokoupila jsem suvenýry a dala si oběd na lavičce s výhledem na Big Ben a Parlament.


Po jídle a kochání se výhledem byl už čas vydat se směr na letiště. Nechtěla sem vše nechat na poslední chvíli, přecejen člověk nikdy neví, co se může stát a pokud mi uletí letadlo, není to jako autobus, kde mohu jet tím dalším. Takže byl čas říct "sbohem Londýne" a zamířit na letiště a pak směr Cork.

Co byh chtěla říct je to, že Londýn stojí za návštěvu. Město má své kouzlo, které nesmí žádný cestovatel opomenout na svém cestovatelském liste. Já osobně doufám, že se mi naskyne možnost navštívit Londýn znovu a to na víc jak 3 dny. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama