Červen 2016

Taneční lekce - Forró

26. června 2016 v 21:20 | Paja |  Irsko / Ireland
Tak jak je z nadpisu článku jasné, konečně jsem si našla taneční lekce, abych se odreágovala. Jedná se o Brazilský tanec Forró, který se tančí v páru a jako výhodu vidím to, že na lekci mohu jít sama a tančí se s příchozíma mezi sebou. Co se týká kreací, přirovnala bych to Kubánské salse.

Lektoři se zde střídají, je to skupinka mladých lidí, které tanec baví a rádi předávají své zkušenosti a kamarád je jeden z lektorů. To je i důvod, jak sem se k lekcím dostala a abych pravdu řekla, chyběl mi pohyb.

Na lekce ted chodím 3 měsícem a nedokážu popsat, jak mi to po psychické stránce pomáhá a jak mě to baví. Lektoří se stavají kamarády a atmosféra je k nezaplacení a co víc, cítím pokroky a zlepšení oproti první lekci. Vždy se všichni dost nasmějeme a co si budeme povídat, na lekcích je víc holek, takže klucim do toho. :D

Tady na fotce můžete vidět tu naši taneční skupinku.


A tady je ukázka Forró z Youtube, jen pro představu, co to vlastně tancuji a jak to vypadá v praxi. Upřímně sem si toto video úplně zamilovala.. :)


A aby toho nebylo málo, byla moje první šance zajít na party, která byla zorganizovaná v Brazilském stylu s tančením Forro, takže to pro mě byla příležitost si procvičit, co jsem se naučila. Sešlo se nás dost lidí z lekcí, takže o zábavu nebyla nouze. Upřímně do teď mě nepřestává překvapovat otevřenost a přátelskost Brazilců. Na party bylo zajištěno typické Brazilské jídlo a drink Caipirinha. Mnamky.

Celá party utíkala, ani jsem nevěděla jak. Byla zde fotografka, takže přiložím par fotek, kde jsem já zachycená při tanci. :)


Upřímně co jsem potkala tyhle lidi, začínám si uvědomovat, že jednou, až opustím Irsko, bude to těžké, protože mi přirostli k srdci a tohle jsou lidi, co už tu žijí pár let, takže se nestane, že by odjeli.