Říjen 2016

Dovolená ve Španělsku - Valencie

25. října 2016 v 23:25 | Paja |  International year
Tak sem se konečně dostala k tomu napsat článek, ve kterém bych napsala něco víc k mé dovolené ve Španělsku a Čechách. Vše bude ve více článkách, protože jsem ve Španělsku navštívila více měst a můj domov si pak zaslouží samostatný článěk.

Odjížděla jsem v pátek v noci na autobus, který jel až na letiště v Dublinu. V práci jsem skončila v 9 a měla sem 3 hodiny se připravit a objednat taxi na zastávku. Vše probíhalo v klidu, duchem sem už byla na dovolené a vypadalo to, že se nic zvláštního nestane. To byl samozřejmě omyl, to že taxikář byl pohodář a dorazil později, ok, ale to že mě naháněl si rychle sednout, že za ním stalo auto (bydlím v jednosměrné úzké ulici), tak frajersky chtěl uhnout, najel na chodník a píchnul gumu. Tak mi zavolal dalšího taxíka s tím, že je na cestě. A mě to nedalo a byla sem nervní, protože za 1. Znám Iry, co mají na vše dost času a za 2. Když nestihnu bus do Dublinu, mám po dovolené. Po mém stání a nervózního přešlapování, dorazil taxik, který me na poslední chvíli dopravil na zastávku autobusu, kde sem ještě v rámci možností ukořistila slušné místo (tzn. místo u okýnka, abych se vyspala).

Na fotce jsem se spolubydlícím, jak mě po tom dobrodružství dopravil uspěšně na autobus, který je za nama. Na dovolenou jeduuuu!


Má první destinace byla Valencie, kde jsem strávila 3 dny v hotelu. První den jsem si sama prošla blízké centrum a nadýchávala místní atmosféru a co hlavně - Teplotu. Žiju v Irsku dost dlouho na to, abych "zapoměla" co je to teplo. Hotel, ve kterém jsem přespávala měl své nedostatky, které se během mého pobytu dali vyřešit a já si tím užila blízkost centra města.Co bych řekla k Valencii a prvním dojmům, dle mě je to ideální místo k žití, co se týká studentského života. Vyžití, obchody a pláž je skvělou kombinací. Klima je přijatelné, denní teploty se pohybuji kolem 30 - 35 a noční kolem 25. Ideální průměr. Já jsem odjakživa teplomilný tvor, takže ani nevím, jak sem se dostala do Irska. :D


Druhý den mě vyzvedl můj učitel angličtiny (před 6 měsíci se odstěhoval z Irska), aby mi ukázal město. Nebo sem si poručila, co bych ráda viděla a on mě tam vzal.

Město mělo své kouzlo, nedokážu Valencii srovnat s žádným městem co jsem dosud viděla, ale užila sem si to. Můj učitel Jason mi ukázal střed města a památky kolem a neodpustil si vtípek a ukázal mi jednu jedinou "krávu", kterou tam mohu najít viz foto níže. Má "kamarádka" z Irska. Haha.. Mě to pobavilo, protože vím, jak moc neměl rád Irsko. :D


I přes to, jak sem si užívala vysoké teploty, tak musím říct, že mě to zmáhalo a dělali jsme zastávky přes kavárny k doplnění tekutin a menší oddech. Čeho se také nedalo nevšimnout, bylo kafe, pro mě bylo velmi dobré, jen by Španělé mohli zapracovat na servise. Co se týkálo rychlosti, vypadalo to, že mají na vše dost času a uvaření kavy je téměř nadlidský úkol. Haha,.. hlavně, že stala za to.

Z města jsme šli k moderní architektuře s názvem Puente de Calatrava. Popravdě, když sem to viděla z dálky, říkala jsem si, co je to za kýč, že to vůbec do kultury Valencie nepatří. Jak jsme se blížili k ohromnému "dílu", nestačila jsem popadat dech. Je to něco nepopsatelného, jak někdo vytvořil něco tak obrovského a tak moderního? Jakmile jsem vkročila do areálu, vůbec mi to nepřipadalo jako kýč. Musela jsem obdivovat tu kulturu a jen se posadit a užít si tuhle podívanou.

Po prohlídnutí tohoto monumentu jsem byla pozvaná na kuře na kari, tak jsem šla a užila si neformální chvíle s Jasonem, je to jiné, než mít jek lekci angličtiny a nemít čas pokecat o názorech. Byl to příjemný odpočinek a večer sem namířila směr hotel.

Na druhý den jsem byla s Jasonem domluvená, že mě vezme na pláž. Upřímně pro mě to byl zlomový okamžik, protože ten kdo mě zná ví, že miluju pláže! Takže sem se nemohla dočkat, až tam budu a smočím se v moři! Na cestu jsem si sbalila velkou vodu a jela sem.


A je to tady, pláž! A k tomu ani nemrznu. :D


Pláž byla takové menší loučení se s Valencií a mojim učitelem, protože příště to bude jen přes skype, při lekci angličtiny. Kdybych měla možnost, zůstanu u vody celý den a nehnu se. Moře bych mohla slyšet dnem i nocí a nikdy by mě neomrzelo. Byl to moment, kdy mi konečně docházelo, že mám dovolenou a nemám z ničeho žádný stress, jen si odpočinout a dělat co chci.


Tímto pobytem jsem viděla zase jiný životní styl, kde jsem mohla vidět "kde je vůle, tam je cesta" a jít si za sny. Lepší je si říct, že jsem pro to udělala vše než pak litovat toho, co jsem neudělala.

Bylo těžké se loučit s Valencií a Jasonem, který mi hodně pomohl a byl mi průvodcem, ale čekala mě další cesta za kamarádkou Mari, aupair, která byla po mě u mé rodinky. Moc jsem se na ní těšila a čekali me 3 dny v jiné části Španělska - Badajoz.

Článek bude již brzy a doufám, že se Vám daří. :)