Dovolená ve Španělsku - Burgos

28. prosince 2016 v 0:33 | Paja |  International year
Omlouvám se za zpoždění, už sem si konečně našla čas dopsat poslední článek k dovolené.

Z Badajoz jsem odjížděla brzo ráno a čekala mě cesta na 10 hodin. Autobus byl v rámci možností pohodlný i se záchodem a relativně fungující WIFI, takže sem mohla zkrátit cestu na sever. Cestou byli i zastávky, kde si člověk mohl protáhnout nohy, tak mi to i uteklo.

Jak jsem přijížděla do Burgos, psala jsem si s Noe, která už ne mě čekala na nádraží. Když jsem vylezla z autobusu, bylo to jedno z dojemných setkání po více jak roce! Těžko uvěřit, že sme zase byly spolu a to ve Španělsku. Ten pocit klidu a nového dobrodružství byl k nezaplacení.

Noe mě rovnou vzala do města na jídlo, protože jsem byla pěkně hladová a všechny věci jsem jí nechala v autě. Mohla jsem nadýchat místní atmosferu a co hlavně, chladnější počasí (30 stupňů) haha..

První den byl takový na rozkoukání. Šla jsem i s Noe a jejím přítelem na večeři, kde jsem ochutnala další speciality. Noe se opravdu snažila ať toho co nejvíc vyzkouším. Co se týkalo večera, podcenila jsem sever a šla jen v šortkách a večer mi byla zima. Noe se mi smála, že to není možný, že žiju v Irsku.. haha

Druhý den mě vzala Noe na prohlídku města, ukázat mi místní památky a i speciality. Co jsem mohla mohla posoudit bylo to, že ve městě bylo opravdu hodně vyžití, jít ven, najíst se, jít do restaurace a další. Zase něco jiného a další příležitost užít si momenty s Noe. Tady mám par úlovků z foťáku. =)


Na večer bylo naplánované BBQ s Noe bratrem, přítelem a dalšími 2 kamarády. Udělal se nákup jídla a jelo se mimo město, k Noe strejdovi domu. Kluci se postarali o maso na grilu a my holky o zbytek. Bylo to fajne vidět malou vesnici, kde Měla Noe hodně vzpomínek z dětství. Jedna její kamarádka měla i možnost si procvičit angličtinu a ja chvílema zkoušela rozumět španělštině, ale nic moc, musím na tom zapracovat. Jinak celkově bylo o zábavu postaráno a já si připadala jako doma s kamarády. =)
V jeden moment zhasnulo světlo a já nevěděla co se děje, až do momentu, kdy začali všichni zpívat všechno nejlepší a Noe mi donesla dort s mojim věkem. Byla jsem upřímně překvapená a dojatá ve stejný okamžik. Nečekala jsem, že na moje narozeniny Noe koupí dort a uspořádá takovouto sešlost. Samozřejmě jsem si při sfouknutí svíčky něco přála a ze zřejmých důvodů ho neřeknu. =) Nedokážu popsat ty pocity, jak jsem byla vděčná, že jsem s Noe kamarádka a naše přátelství je opravdové.Večer jsme se vrátili k Noe domů a domlouval se můj poslední den v Burgos, kde jsem hrozně moc doufala v možnost zajet někam k moři.
Druhý den bylo mnohem chladněji a Noe se k moři moc nechtělo, že bude zima a nebudeme se moci koupat, ale předpověď počasí vypadala trochu líp na severu, tak se jelo.


Nepamatuji si přesně místa, kde všude jsme byli, ale dám sem pár fotek, tak si můžete udělat obrázek o severu Španělska.Cestou byl úkaz ve skalách - dva velbloudi mající mezi sebou Afriku.
A na závěr byla moje očekávaná pláž - Comillas. Ti co mě znají, tak vědí, jaká srdcová záležitost je pro mě pláž.


A je to tu, plááááž a já se i vykoupala! <3Po koupání jsme si dali něco k jídlu s pro mě nezapomenutelným výhledem na pláž.
Za mě to byl určitě nejlepší konec dovolené ve Španělsku s nejlěpší společností, kterou jsem mohla mít.

Jak jsme dorazili k Noe domů, tak ja si akorát zabalila věci, šla si s Noe na hodinu(a to doslova) lehnout a ráno mi Noe donesla oficiální dort se svíčkou k mojim narozninám a dala mi krásně přáníčko s dárečkem. Moc mě to potěšilo a o to víc mě mrzelo loučení, ale vzpomínky zůstanou.


Noe mě odvezla na autobus, který mě odvezl až na letiště v Madridu, kde sempak letěla přímo domů do Prahy, kde mě čekali 4 celé dny. Článek psát nebudu, jen řeknu toto, strávila jsem je s rodinou a blízkými přateli. :)

Co bych ráda řekla ke své dovolené, otevřelo mi to více oči a poznala jsem další kulturu. Do života mi to přineslo nové přátele, porozumění a utvrzení přátelství, která byla vytvořena zde v Irsku. Dodalo mi to energii pokračovat v tom co dělám a nikdy se nevzdat.

Díky všem účastněným, co udělali moji dovolenou tolik speciální.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marketa Marketa | E-mail | Web | 28. prosince 2016 v 10:47 | Reagovat

kam se hrabe dovolená s cestovkou, když člověk může cestovat za přáteli do světa! Hezký článek :)

www.secretsofm.blogspot.com

2 Robertvep Robertvep | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 16:58 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-cialis-20mg-pas-cher/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-cialis-20mg-pas-cher/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama